Lektor Podnikni to! Pavel Pichler: Studentům nechávám velkou svobodu v názorech

2018-11-02T17:18:42+00:00

Pavel  Pichler v Podnikni to! vede dva kurzy. Jeden na Vysokém učení technickém v Brně a druhý na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně. “Oba dva mě velmi baví, protože rád pracuji se studenty. Kurzy se liší, protože každá škola má svá specifika a každý obor učí studenty jinak myslet a jinak vnímat,” popisuje Pichler, jehož hlavní metodou výuky je velké množství otázek na studenty. Zároveň však požaduje, aby si na mnohé přišli svépomocí.

Vyučovat studenty, jak podnikat, je pro Pichlera velká zodpovědnost. “Snažím se v nich zapálit ten plamínek podnikavosti a neudusit ho. Studentům nechávám velkou svobodu v názorech,” vysvětluje. “Často se mi líbí, že jsou studenti naivní. Také jsem byl, díky tomu však dnes dělám věci, které mě baví a naplňují,” říká Pichler, který se se studenty dělí o své vlastní zkušenosti z projektů.

Pichler věří, že Podnikni to! má před sebou velkou budoucnost, v níž by rád zůstal součástí. Souzní i s vizí Podnikni to! o vybudování preinkubačního systému v České republice. Vyplní podle něj mezeru mezi nevědomostí o podnikání a založením startupu. Pichler věří, že se dá aplikovat do různých oblastí života.

 

Kdo je Pavel Pichler?

Čtyřiatřicetiletý Pavel Pichler začal podnikat před šesti lety. Podnikatelské myšlení si ale osvojil už před osmi lety, a to při řízení dvou neziskových organizací – spolku Naboso pořádající v Brně známý festival Snow film fest nebo Extreme food festival a platformě Travelbakers, zabývající se vzděláváním v cestovním ruchu v České republice, kterou Pichler vede třetím rokem. Mimo to je také konzultantem v rozvoji cestovního ruchu a věnuje se vymýšlení a realizaci událostí v České republice. S Podnikni to! spolupracuje od roku 2018.

Napsat komentář

Top